Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmnażanie ryb w oczku
Autor Wiadomość
dm82 
Bywalec

Wysłany: 2015-09-13, 15:45   Rozmnażanie ryb w oczku

Zauważyłem, że w tym roku praktycznie nie mam małych karasi. Zostały te po tarle w maju 2014 i obecnie mam koło 40 karasi z tego koło 30 może jest kolorowych. Różnica jest taka, że w 2014 miałem pistie i hiacynty już w maju i na nich karasie składały ikrę. W tym roku próbowały na liściach lilii ale coś im nie szło. Znalazłem więc w sieci patent gdyby ktoś chciał na maksa iść w młode rybki a nie ma kasy na bardzo drogie szczotki.

Filmik

Przedstawione tu jest wykonanie mopa ze sznura akrylowego. Oczywiście po tarle aby ryby nie zjadały ikry łatwo jest takiego mopa przenieść do akwarium lub małego oczka bez ryb.
Może komuś się przyda.

jackon 
MODERATOR

Wysłany: 2015-09-13, 15:55   

karasie wytrą się praktycznie w każdych warunkach, jeżeli nie ma roślin to na tarło wybiorą skupisko glonów
natomiast nie zawsze mamy okazję zaobserwować tarło, często kończy się nad ranem
u mnie w oczku populacja karasi sama się reguluje, tarlaki zjadają ikrę oraz narybek
dlatego nie muszę wpuszczać żadnego "kilera" :)
w tym roku nawet nie liczyłem ilości tareł, często 4-5 samic składało ikrę w różnych partiach oczka
narybku widziałem chyba ze 3 sztuki :)

Piotrek.P. 
Zaprzyjażniony

Wysłany: 2015-09-13, 20:31   

U mnie w oczku miałem zawsze sporo narybku co roku ale jak karmiłem ryby. Od 2 lat jak nie karmię tak małych ryb nie ma :padam:

Bajbas 
Zaprzyjażniony

Wysłany: 2015-09-14, 19:02   

A ja musiałem wpuścić okonia bo mimo orf, zawsze coś się zachowało. Teraz tylko dorosłe, zero narybku. Życie :)
:zdrowko: Bajbas

PS. ciekawostka - jeden karaś wybarwił się po 3 latach

dm82 
Bywalec

Wysłany: 2015-09-14, 19:43   

Ja tam lubię mieć sporo ryb. Ale ten patent bardziej chyba stosowany jest w przypadku karpi niż karasi ale akurat pisałem o karasiach bo karpie mam małe i się nie trą. A tak na marginesie miał ktoś tarło koi ? Ja mam te polskie podróby.

jackon 
MODERATOR

Wysłany: 2015-09-14, 19:56   

jeżeli zrobisz tak jak pisałem, na pewno ryb nie zabraknie w Twoim oczku
karpie ze swojego oczka usunąłem już kilka lat temu, za duże szkody mi robiły w liliach (wykopywały z doniczek)
musisz wiedzieć, że takich kanibali jak karpie to nie widziałem na oczy, szczupaki im w tym nie dorównują
czyli także doprowadzą do odpowiedniej stabilizacji ilościowej w stawie

dm82 
Bywalec

Wysłany: 2015-09-15, 16:30   

Szkoda mi trochę tych karpi i raczej się ich nie pozbędę i faktycznie są pierwsze przy nowej lilii żeby ryć ale mam siatki na wiadrach więc nie mają szans. Wcześniej jak dawałem żwir to jedna lilia pływała po powierzchni a woda miała kolor kawy z mlekiem.

Odpowiedz do tematu