Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedajemy Oxtree
Autor Wiadomość
Indzia 
Uczestnik

Dołączyła: 23 Cze 2017
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-06-23, 09:16   Sprzedajemy Oxtree

Jesteśmy Firmą "Dobra Energia" działającą w branży instalacyjnej, dystrybucyjnej i doradczej w zakresie wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Solidną podstawę naszej działalności stanowi ambitna, wykwalifikowana, posiadająca odpowiednie doświadczenie, kadra specjalizująca się w zagadnieniach praktycznego i marketingowego wykorzystania odnawialnych źródeł energii w życiu codziennym każdego gospodarstwa domowego, co w efekcie prowadzić ma do oszczędności finansowych oraz czasu naszych Klientów, także, a może przede wszystkim, ochrony środowiska naturalnego.

Zajmujemy się sprzedażą, doradztwem w uprawie drzewek Oxytree.

Zapraszam także do odwiedzenia naszej strony internetowej i sklepu. http://slonecznybiznes.wixsite.com/slonecznybiznes i naszego profilu na facebooku Słoneczny Biznes https://www.facebook.com/EkoDoradcy/.
 
 
jackon 
MODERATOR

Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 76
Skąd: Władysławowo
Wysłany: 2017-06-28, 06:13   

może nam bardziej przybliżysz hodowlę, zastosowanie, pielęgnację tych drzewek
zachęć do ich zakupu :)
 
 
Indzia 
Uczestnik

Dołączyła: 23 Cze 2017
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-06-28, 09:46   Drzewko Oxytree

Oxytree jest krzyżówką dwóch gatunków Paulowni powstałą na Uniwersytecie Castilla La Mancha w Hiszpanii, gdzie dzięki selekcji najlepszych cech gatunkowych stworzono jedną z najlepszych odmian tego azjatyckiego drzewa.

Oxytree osiąga 16 metrów w ciągu 6 lat, jest łatwa w uprawie i mało uciążliwa. Prowadząc Oxytree w charakterze drzewa ozdobnego możemy być pewni, że w ciągu 9-10 lat przed naszym domem wyrośnie 30-metrowe drzewo, którego korona osiągnąć może nawet 10 metrów średnicy.

Potrafi się on rozwijać na terenach rocznych opadach 500 mm (w okresie letnim może wymagać dodatkowego podlewania), dobrze przystosowuje się w skrajnych warunkach klimatycznych (-25 °C, +45 °C), wytrzymała w urodzajnych glebach i toleruje szeroki zakres Ph gleby od 5,5-8,9.

Ma szerokie zastosowanie, między innymi z 1 hektara można uzyskać 700 gram miodu; dzięki wysokiej zawartości biała i azotu liście nadają się na pasze dla zwierząt i nawozy sztuczne; jego drewno można wykorzystać jako surowiec do budowy mebli.

Właściwości drewna:
-jest łatwym materiałem do obróbki, nadaje się do produkcji nawierzchni
-w porównaniu do innych gatunków, drewno Oxytree jest lżejsze
(gęstość w suchym stanie 300-400 kg/m3 )
-wysoka temperatura zapalności (420-430 °C)
-wartość opałowa: 4669,5 kcal/kg = 19,520 MJ/kg
(przy zawartość wilgoci: 0%)

Drewno jest wodoodporne, elastyczne, dobrze izoluje i nie posiada sęków i wosku. Oxytree w przemyśle nadaje się do prac stolarskich, w budownictwie; idealne włókno.

Właściwości pnia Oxytree:

Gęstość (w przypadku zielonego drzewa):
700-800 kg/m3
Gęstość (w przypadku suchego drzewa):
300-310 kg/m3
Kolor: żółtobiały
Twardość:1,4 kN
Sprężystość:6,3 GPa
Wytrzymałość na rozciąganie: 42 MPa
Odporność na ściskanie: 20 MPa


Oxytree można sadzić od kwietnia do sierpnia. Jednak idealnym czasem jest maj i czerwiec.
Przygotowanie gleby (odchwaszczenie) powinno rozpocząć się już w marcu, tj. nie później niż na 8 tygodni przed sadzeniem. Klienci otrzymują sadzonki Oxytree gotowe do sadzenia. Jeśli planowane jest sadzenie w ciągu kilku dni od daty dostawy, sadzonki należy przechować w namiocie foliowym lub w słonecznym, osłoniętym miejscu. Niezbędne jest lekkie podlewanie, aby zapewnić korzeniom odpowiednią wilgotność.

Drzewa te potrzebują jak najwięcej światła słonecznego, nie należy, więc sadzić ich na stromych zboczach od strony północnej lub obok innych zacieniających plantacji. Jeśli plantacji zagrażają dzikie zwierzęta, sensowne jest ogrodzenie całego terenu. Natomiast w przypadku mniejszych zwierząt, takich jak zające, wystarczy zabezpieczenie poszczególnych roślin.
Oxytrees są w stanie rozwijać się na glebach o niskiej zawartości składników odżywczych. Jednakże, aby drzewa dawały dużą ilość surowca, rozwijały się szybko i zdrowo, konieczna jest gleba żyzna, bogata w składniki odżywcze.

Jeśli chcesz sadzić Oxytree na większej powierzchni, tj. chcesz założyć plantację, zalecamy dokładniejsze badania gleby.
Drzewka Oxytree potrzebują jak najwięcej światła słonecznego, nie należy więc sadzić ich na stromych zboczach od strony północnej lub obok innych zacieniających plantacji.
Jeśli plantacji zagrażają dzikie zwierzęta, sensowne jest ogrodzenie całego terenu. Natomiast w przypadku mniejszych zwierząt, takich jak zające, wystarczy zabezpieczenie poszczególnych roślin.

PRZYGOTOWANIE GLEBY – Jeśli chcesz zasadzić niewielką ilość Oxytrees: przygotuj dołki 35 x 35 x 35 cm (zalecane użycie odpowiedniego „ślimaka”), oczyść je usuwając kamyczki, kamienie i inne zanieczyszczenia, aby nic nie hamowało wzrostu korzeni. Do wypełnienia dołka zaleca się użycie gleby z dodatkiem obornika. Rośliny powinny być sadzone w taki sposób, aby korzenie były pokryte 2-3 cm warstwą gleby. Aby uchronić rośliny przed gniciem, bezpośrednio wokół łodygi nie może pozostawać woda stojąca.

Jeśli chcesz założyć plantację Oxytree: Gleba musi być odpowiednio przygotowana. Jeśli jest zbyt zbita, gliniasta – wymaga rekultywacji tj. poprawy przepuszczalności warstwy 70-80 cm, w celu stworzenia bardziej korzystnych warunków dla rozwoju korzeni. Dobrze do tego celu nadają się nawóz i komposty. Zaleca się dokładne odchwaszczenie, najlepiej metodą chroniącą środowisko. Jeśli konieczne jest zastosowanie herbicydów, należy to wykonać co najmniej 8 tygodni przed rozpoczęciem sadzenia. Nawożenie i odchwaszczanie można przeprowadzić metodą mechaniczną (orka, talerzowanie itp).

SADZENIE – W przypadku problemów z odpowiednim przygotowaniem całego areału, można w trakcie sadzenia zastosować świder o średnicy min 300 mm , a następnie powstałe dołki wypełnić glebą zmieszaną z obornikiem. W trakcie sadzenia należy wyjąć z doniczki roślinę wraz z bryłą wilgotnej gleby, a następnie umieścić w przygotowanym wcześniej dołku, biorąc pod uwagę następujące czynniki :
– w glebie gliniastej (która zatrzymuje wilgoć nawet w okresie letnim), po zasadzeniu przykryć bryłę korzeniową 5 – 7 cm warstwą gleby
– jeśli gleba jest bardziej piaszczysta, przykryć korzenie warstwą gleby o grubości 9 – 12 cm. Natychmiast po posadzeniu nawodnić glebę wokół sadzonek używając 3 do 5 litrów wody, przy czym należy zwrócić uwagę, aby liście i łodygi nie wchodziły w bezpośredni kontakt z wodą.
NAWADNIANIE – Oxytrees potrzebują różnej ilości wody w zależności od jakości gleby, rozstawu nasadzeń i warunków klimatycznych. We wszystkich przypadkach sadzonki muszą być podlane natychmiast po zasadzeniu. Ważne jest odpowiednie nawadnianie w pierwszym miesiącu po posadzeniu, aby korzeń miał odpowiednie warunki do rozwoju. W okresie wzrostu, zwłaszcza w lecie, nawadnianie jest konieczne, jeśli ilość opadów naturalnych nie jest wystarczająca. Jeśli ilość opadów wynosi 800 mm rocznie, Oxytree może dobrze rosnąć nawet bez nawadniania.
Utrzymanie i pielęgnacja gleby Odchwaszczanie: Usuwanie chwastów wokół roślin jest szczególnie ważne w początkowym okresie, ponieważ system korzeniowy Oxytrees nie jest jeszcze w pełni rozwinięty, więc chwasty mogą utrudniać ich rozwój, zabierając wilgoć i składniki odżywcze. Bezpośrednio po posadzeniu należy usunąć chwasty wokół sadzonek w obszarze o promieniu 70cm i powtarzać ten proces regularnie w ciągu pierwszych 6 miesięcy. Z upływem lat Oxytrees dają coraz więcej cienia, więc odchwaszczaniu można poświęcać coraz mniej uwagi. Zaleca się, aby na zimę nie usuwać opadających liści, w celu poprawy jakości i składu gleby.

Nawożenie: Oxytrees są w stanie rozwijać się na glebach o niskiej zawartości składników odżywczych. Jednakże, aby drzewa dawały dużą ilość surowca, rozwijały się szybko i zdrowo, konieczna jest gleba żyzna, bogata w składniki odżywcze. Na plantacjach zakładanych w celu produkcji biomasy, gdzie istotne jest zapewnienie dostępu do jak największej ilości światła, zasadnicze znaczenie ma suplementacja azotem – dla procesu fotosyntezy i zminimalizowania ilości spadających, z braku światła słonecznego, liści. Przez pierwsze dziewięć miesięcy ilość nawozów powinna być zwiększana w miarę rozwoju drzew. W przypadku plantacji na biomasę zbiory są co 2-3 lata, zatem konieczne jest ciągłe nawożenie. Stosowanie nawozów pozwala uzyskać wyjątkowe zbiory.

PIELĘGNACJA I PRZYCINANIE – W plantacjach przeznaczonych na biomasę należy wyciąć tylko przycinanie _ oxytreenajniższe gałęzie na tyle, na ile ułatwi to przemieszczanie się maszyny. Na plantacjach prowadzonych pod kątem produkcji drewna, przycinanie jest zalecane tylko pierwszej wiosny, aby uzyskać proste, bezsęczne pnie. Pędy muszą być usunięte już w pierwszym roku, zanim staną się zdrewniałe, aby nie było żadnych śladów na drewnie później. Należy usunąć boczne odrosty, które pojawiają się między liśćmi i pniem, kiedy mają około 10-20cm. Ważne, aby nie naruszyć liści, gdyż mogłoby to spowodować uszkodzenie rośliny i spowolnić jej rozwój.

PRZYCINANIE : Drzewa muszą być ścięte wiosną, w pierwszym roku po zasadzeniu. Tempo wzrostu nie przyciętych drzew będzie wolniejsze. Sadzonkę należy ściąć ukośnie, ok. 5 cm nad ziemią. Metoda ta wzmacnia system korzeniowy i powoduje strzelisty, prosty wzrost. Po przycięciu pojawią się nowe pędy. Należy pozostawić jeden najsilniejszy pęd, a pozostałe ściąć. Z pozostawionego pędu wyrośnie dorosłe drzewo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group