Poprzedni temat «» Następny temat
Ogródek Basi
Autor Wiadomość
NELA 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2010-09-29, 08:42   

Kupiłam wiosną różę pod tą nazwą...Na razie rosła w donicy- teraz przesadzę w grunt...

Z prawej jest A.Mailand

Tak kwitła

Karo 
Przyjaciel forum
Administrator Forum

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2013-09-08, 09:20   

No dobrze.... reaktywacja,witamy się po przerwie .... :10

Basiu czy o to drzewo chodzi?
Czy to ono się zawaliło?

Karo 
Przyjaciel forum
Administrator Forum

Wysłany: 2013-09-08, 09:24   

A chyba to to drzewo

basiakam 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2013-09-10, 18:41   

O! TO,to.to.Hortensja była 3 razy taka.Wicherek i drzewo się obaliło.Radość była ogromna.Moja. Nowe miejsce i pomysły.W małym ogródku wiele się nie wymyśli.Chyba ,że pomoc natury.Hortensja normalna ,ma więcej miejsca.Dalej przesadziłam klon palmowy .Coś taki rosochaty,usychał pod jodełką.I Dalej Berberys różowy.Na przeciw M.wykarczował zagrzybiony jałowiec.Od wczoraj ziemia "odpoczywa".A ja dalej rozmyślam ,co by tu zrobić,żeby tylko ogród oglądać i nic nie robić. :15

NELA 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2013-09-10, 22:29   

Ha- Basieńko- nic nie robić... To podaj sobie rękę z moim M. Zgodził się w zeszłym roku na wielkie przerobienie ogrodu bo miał być bezobsługowy./ Ze wzgledu na moje czasowe niedyspozycje zdrowotne/. Nie wie ze takowego nie ma i nie będzie- bo zawsze jest co do roboty w ogrodzie. Gdy całe popołudnia nieraz grzebię to przychodzi do mnie i wystawia oczy- " no przecież miałaś już nic nie robić na ogrodzie" :15
Nie chciałabym takiego ogródka w którym nic się nie da ruszyć. :oczami: :oczko: Każdy wie ile to radości -grzebanie w ziemi.

Karo 
Przyjaciel forum
Administrator Forum

Wysłany: 2019-08-28, 13:46   

Basiu :10 a Ty co robisz w swoim o0gródku?
Nawet jeśli tylko leżysz na leżaku to też pochwal się :smi: :serdusz:

basiakam 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-08-30, 14:27   

na lezaku nie leżę.Lezak na strychu i nie ma jak zejść
...Ten leżak.Jak leżę to za dużo widzę.Trawnik zasuszony zasikany.Kultywowany od nowa.Siać od nowa?

Karo 
Przyjaciel forum
Administrator Forum

Wysłany: 2019-08-30, 21:14   

Ja bym nie zakladala ,lecz poczekała na jesienne deszcze a jeśli możesz podlej go od czaso do czasu.
U moich sąsiadów zaczęli podlewać od kilku dni dopiero i jest już super a btlo to uschniete zółte klepisko.

Z drugiej strony jak masz siłę to zakladaj nowy,
mój szalony mąż założył dwqa nowe ,od czerwca się wkrecił i po prostu żal mi jego głupoty.
Nie dał sie przekonac dłubał,sial,podlewał 2x dziennie to minimum bo często lał również w południe.
To szaleństwo ja bym się nie porwała na to.
Wolałabym Basiu wydac kase na wodę ale nie teraz bo to też olbrzymia kasa ale jak zaczną sie jakieś opady i jak obniży się temperatura moglabys wspierać swój stary trawnik

Ja natomiast walczę z ćmą bukszpanową i jestem bliska wykopania wszystkich bukszpanów a mam ich 17 szt.

basiakam 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-09-03, 08:20   

nie wytrzymałam.Wykultywowany.Wygrabiony.Jedna mazia była po deszczu.Posypany:azofoska,Trawa,piach.Teraz siedzimy od soboty ,latamy z konewką jak p ieisy nasikaja, podlewamy zdziebko/były deszcze/Widok straszny był.Zimą piesy może tak nie będa ubijac i sikać.Sa wyprowadzane.Zawsze to jednak przyjemnie siknąć na trawke.Suki.Nigdy,żadnego roku tak nie było.Czekamy.Noce ciepłe .Wilgoć.Upały steaszne były.I zero deszczu.Potem juz nawet nie podlewałam .Itak to nic nie dawało.

basiakam 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-09-12, 13:14   

małe ipki trawy wychodzą.Za to mleczy!!! :be: Niestety musiałam wziąć Mniszek i choć punktowo po kropelce.Jak zrobiłam to wieczorem,to w nocy był deszcz.A suki ze złości,że nie mogą lać na trawnik /na świeżo wypsikany bałam się wypuść/ to się ze sr....y w domu. :11: No taki moje smutne życie. :bezr:

Karo 
Przyjaciel forum
Administrator Forum

Wysłany: 2019-09-12, 16:23   

Bawsiu nie załamuj się :oczko: :buziak:
Wiem,że bedzie Ci bardzo trudno skoro masz suki ...
nie wiem jak to zniesiesz.
Mój eM całe lato zakladal trawniki i całe lato był w stanie wojny z rodziną bo kto to słyszał żeby nie można wejśc na trawnik skoro jest taki ładny zieloniutki? :13
Nawet ze stołem wyrzucił nas na beton a psy mają wydzieloną część wokół domu ale fakt,trawę ma już piękną... tylko po co nam to ,takim kosztem? :5: :smi:

Czy wytrzymasz Basiu te presję? :pliss:

basiakam 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2019-09-14, 17:49   

Właśnie.Szczyt szczęście widok rozkraczonej suki ,patrzącej ci oczy z miłością i lejącej. :15
Ale ja je kocham.I aż za bardzo się nie przejmowałam.Na tym się świat nie kończy.Jak dla kogoś/czytaj M/trawnik jest szczęściem i rodzinę na bruk wyrzuca to ja mówię NIE!!

Odpowiedz do tematu